A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Mój przyjaciel

2019-10-30

We wtorkowy poranek, 30 października na chwilkę spoza chmur wyjrzało wesołe słoneczko. Jego rozbrykane promyki wskazały drogę do biblioteki miłym gościom. To przedszkolaki z V grupy z Przedszkola Samorządowego nr 26 w Kielcach. Przybyli do biblioteki z misją specjalną. Pewnie jesteście ciekawi, co to za misja. Już wyjaśniamy. Najlepszym przyjacielem człowieka jest oczywiście pies lub kot. To wszyscy wiemy. Ale jak zadbać o tak wyjątkowych przyjaciół? Gdzie szukać pomocy? Oczywiście w bibliotece - tam pośród wielu zgromadzonych książek znajdziemy te, które pozwolą znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. Tak też było i tym razem. Bez problemów odnaleźliśmy książeczki, między innymi: Wszystko o twoim zwierzęciu: pies, Wszystko o twoim zwierzęciu: kot, Koty Świata, Przyjaciele. Małe książki - a ile w nich wiedzy. Kilka minut i już znamy odpowiedzi. Tu dodać należy, iż wizyta ta zbiegła się z obchodami Światowego Dnia Kundelka, który przypada na 25 października.

Ciekawość została zaspokojona, ale w małe rączki „wpadły” również książeczki do czytania. Szczególną uwagę dzieci zwróciła książka Reksio szczeniak. Kto spośród nas nie zna tego wesołego psiaka? Reksio od dawna jest ulubionym bohaterem wielu pokoleń. Czterolatkowie z wielką radością wysłuchali opowiadania o przygodach sympatycznego psiaka i jego przyjaciela Adasia. Kto jest ciekawy, jak rozpoczęła się znajomość Adasia i Reksia – zapraszamy do biblioteki i lektury wspomnianej książki. Niestety obowiązki wzywają naszych milusińskich - pora się pożegnać. Do zobaczenia wkrótce podczas „Wielkiego Zwiedzania”. A co to takiego i kiedy się odbędzie – o tym w następnym komunikacie z Kacperkowej Biblioteki. Do usłyszenia i szybkiego zobaczenia.

P.S. Na specjalnej niebieskiej tablicy, którą przygotował Kacperek, pojawiły się kolorowe portrety zwierzęcych przyjaciół przedszkolaków. Skąd nasz skrzat wiedział, że będzie potrzebna? To chyba na zawsze pozostanie jego tajemnicą. Najważniejsze, iż ta niewielka wystawka sprawiła ogromną radość dzieciom, które podziękowaniu za zaproszenie podarowały nam bukiet godny Królowej Jesieni. Dziękujemy!!!