"Leśne jagódki" w krainie książek

2019-10-25

25 października w bibliotece było bardzo gwarno - ledwo wyszły od nas "Leśne zuchy", a już przyszła kolejna grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 19 - "Leśne jagódki". Mali goście zapoznali się z biblioteką i opowiedzieli o swoich ulubionych książkach. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach edukacyjnych sprawdzających znajomość bajek oraz zasad obchodzenia się z książkami. Przedszkolaki wysłuchały też fragmentów książki Królik Franek i straszny strach. Po wysłuchaniu historii strasznego Chlapacza dzieci stworzyły jego śmieszny portret. Na zakończenie spotkania zachęciliśmy naszych gości do wzięcia udziału w projekcie czytelniczym "Mała książka - wielki człowiek". Przedszkolaki dostały od nas pamiątkowe zakładki oraz listy do rodziców.