Wrześniowa wizyta

2018-09-10

10 września dzieci z Przedszkola Happy Days, wraz z opiekunami, odwiedziły naszą bibliotekę. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły placówkę. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Były również zabawy, zgaduj-zgadule i kręcenie kołem fortuny. Na pożegnanie dzieci otrzymały zakładki do książek.