Księżniczki w bibliotece

2018-07-05

W słoneczny czwartek, 5 lipca rozpoczęły się w naszej bibliotece wakacyjne spotkania pod wspólnym tytułem „Tropem księżniczek i rycerzy”. Przybyłe na pierwsze spotkanie dziewczynki wysłuchały ciekawostek na temat życia i obyczajów w dawnych wiekach. Poznały reguły pasowania na rycerza, kodeks rycerski, dowiedziały się, jak wyglądało życie codzienne na zamku i po co organizowane były turnieje.

Później uczestniczki spotkania miały różne zadania do wykonania. Pierwszym było udekorowanie bibliotecznej warowni. Zatem ruszyły w ruch nożyczki, kolorowe wycinanki, kredki, flamastry. Samodzielnie przygotowywane rycerskie herby zawisły nad naszym zamkiem. Po przystrojeniu bibliotecznej twierdzy, dziewczynki miały za zadanie zamienić się w jego mieszkanki, czyli księżniczki i królewny. Wszystkim wiadomo, że aby zostać którąś z nich, należy posiadać piękne nakrycie głowy. I znów ruszyły do pracy zręczne paluszki i stworzyły piękne, mieniące się kolorami królewskie ozdoby.

Potem było kręcenie „Rycerskim Kołem Fortuny” i różne ciekawe konkurencje. Zabawa była tak wspaniała, że aż żal było się rozstawać.