Noc Bibliotek

2018-06-09

W sobotę 9 czerwca w Filii nr 2 MBP w Kielcach, odbyła się IV edycja Nocy Bibliotek - pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Na tę jedną noc nasza biblioteka zamieniła się w Książkowe Emporium. Zaaranżowaliśmy 6 sal, w których na przybyłych gości czekały rozmaite gry i zabawy. W Sali Historycznej porównywaliśmy współczesną mapę Polski z tymi dawniejszymi, wyszukiwaliśmy i układaliśmy przy pomocy kostek z literami słowa związane z ojczyzną. Sala Leśnych Opowieści przeniosła nas do świata roślin i zwierząt. Było więc łowienie rybek, układanie żabek z papieru, była gra dotycząca znajomości świata zwierząt oraz motyle origami. W Sali Przygód w Kosmosie zadania były iście kosmiczne - ufoludki, różnice na obrazkach, rzucanie kulami przez kosmiczną obręcz. W Sali Magicznej trochę poczarowaliśmy, odkryliśmy kilka zaczarowanych przedmiotów i ćwiczyliśmy spostrzegawczość wyszukując rozmaitych rzeczy na obrazkach z balu czarownic, czy czarodziejskiego laboratorium. Na zakończenie najwytrwalsi doczekali odwiedzin w Sali Opowieści Na Dobranoc i wysłuchali bajki o dzielnym niedźwiadku.