Noc Bibliotek w Filii nr 5

2018-06-09

Tej nocy, gdy drzwi naszej biblioteki były otwarte, przybyli do nas wikingowie. Przywieźli swoją historię, obyczaje, pokazali także swoje drakkary, słynne statki. Młodzi czytelnicy, którzy przyszli na "Noc Wikingów" dowiedzieli się, jakie tereny zamieszkiwali, dokąd i po co wyruszali na dalekie wyprawy. Zapoznali się z pismem runicznym, obejrzeli na ilustracjach osadę wikingów. Dla naszych gości ciekawostką było poznanie, co to jest i skąd pochodzi nazwa Bluetooth.

W drugiej części programu wykonywali okręty wojenne wikingów, rozwiązywali zagadki, rozszyfrowywali hasło w języku runicznym. Później nastąpiła szalona część wieczoru - tor przeszkód wikingów. Dzieci bawiły się doskonale. Na zakończenie był poczęstunek i rozdawanie upominków. Podczas imprezy było miło i wesoło.

Następna "Noc Bibliotek" dopiero za rok.