2018-06-11

Pierwsza wizyta Tygrysków z przedszkola przy SP 34 w bibliotece była okazją do przybliżenia dzieciom, na czym polega praca bibliotekarza, jak należy obchodzić się z książką i dlaczego czytanie jest ważne. Z książeczki Petera Carnavasa O dzieciach, które kochają książki maluchy dowiedziały się o dobroczynnej mocy książek, które zbliżają ludzi do siebie. Kolejną przeczytaną pozycją była książka O pociągu, którego nikt nie chciał Katarzyny Krzysztofiak i Aleksandry Grzegorek. Historia starego pociągu na bocznicy kolejowej uczy, jak zmienia się funkcja niepotrzebnych przedmiotów. Wyrzucanie, niszczenie i kupowanie nowych rzeczy to zagrożenie dla naszej planety. Na zakończenie dzieciaki z II grupy pokolorowały wakacyjne rysunki, bo przecież wakacje tuż, tuż.