Ile znasz bajek?

2018-05-09

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, w tym roku przypadającego na 8-15 maj, zaprosiliśmy pięciolatki z PS nr 3 w Kielcach na spotkanie propagujące czytanie bajek. Rozpoczęliśmy je od rozmowy o różnicach między biblioteką i księgarnią. Dzieciom zaprezentowane zostały rozmaite formy wydawnictw dla dzieci: gazetki, komiksy, książki mówione, a przede wszystkim atrakcyjne w formie książeczki dla najmłodszych. Same dzieci bawiły się w odgadywanie tytułów bajek i losowanie atrybutów związanych z tytułami książek, odszukiwanych na „bibliotecznej” półce. W ramach ćwiczeń matematycznych za każdy odgadnięty tytuł dziecko wrzucało punkt, które wspólnie policzyliśmy. W podziękowaniu za cały rok zajęć otrzymaliśmy od dzieci piękną laurkę i wszyscy stanęliśmy do grupowego zdjęcia.