Odkrywamy Książkowe Emporium

2018-05-11

Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania opisu Książkowego Emporium - najwspanialszej księgarni świata. Następnie razem ze Znajdą - bohaterką książki Sylvii Bishop Panna Jones i Książkowe Emporium - rozpoczęliśmy poszukiwania sal wspomnianych w tejże lekturze. Odnaleźliśmy aż cztery: salę leśnych opowieści, salę słowników, salę wróżek, wiedźm, czarodziejów i smoków oraz salę opowieści na dobranoc. W każdej z tych sal na dzieci czekały inne atrakcje związane tematycznie ze znajdującą się tam literaturą. I tak w sali „magicznej” dzieci odgadywały znane z bajek wiedźmy, ukryte pod kolorowymi księżycami oraz dopasowywały cienie magicznych przedmiotów. Czekało ich również zadanie zręcznościowe - biblioteczna gra w quiditcha (rzucanie kulkami w obręcz). W sali słowników dowiedzieliśmy się wszyscy, co oznacza słowo „emporium”. A w sali leśnych opowieści uczyliśmy się trudnej sztuki origami składając motyla z papieru. Układaliśmy również żabki z wyciętych papierowych elementów. Na zakończenie tej wędrówki rozsiedliśmy się wygodnie w sali opowieści na dobranoc, w której to za pomocą teatru ilustracji - kamishibai - przedstawiono bajkę o dzielnym niedźwiadku. W której sali było najciekawiej? O to by trzeba zapytać goszczącą u nas grupę Żabek z pobliskiego przedszkola.