Żabki w bibliotece

2018-04-24

24 kwietnia naszą bibliotekę odwiedziły „Żabki” z PS nr 42 w Kielcach. Tematem spotkania była wiosna. Przedszkolaki chętnie dzieliły się spostrzeżeniami na temat zmian zachodzących w przyrodzie. Potrafiły wymienić wiosenne ptaki i kwiaty oraz znakomicie opowiadać o pogodzie i zwyczajach wiosennych. Było również wiele zagadek związanych z wiosną, na które uczestnicy udzielali prawidłowych odpowiedzi. Na spotkaniu nie zabrakło czytania książeczek m.in. Wiosny Małgorzaty Strzałkowskiej oraz zabawnych wierszyków ze zbioru Kotka Trajkotka Zbigniewa Dmitrocy. Przedszkolaki karmiły głodnego bociana żabkami - trafiając dokładnie w sam środek jeziora. Wszyscy bawili się świetnie, było gwarnie, radośnie i kolorowo. Nie było czasu na nudę!.