Magiczna kraina teatru

2018-03-27

27.03.18 na spotkanie zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przybyli uczniowie ze świetlicy SP 28. Po krótkiej pogadance dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. „Kopciuszek”. W dalszej części miały miejsce grupowe rywalizacje. Na pierwszy ogień poszedł quiz dotyczący pojęć związanych z teatrem. Następnie uczniowie musieli popisać się nienaganną dykcją, toteż przed odczytaniem „szeleszczących” wierszyków, miała miejsce humorystyczna gimnastyka języków. Było też zadanie polegające na zademonstrowaniu wylosowanej emocji a także „Pantomima z kijem”. Przedstawiciele drużyn, mając do dyspozycji kij, musieli pokazać przedmiot, którego wizerunek został ukryty, w wybranej kopercie, np. parasol, prysznic czy flet. Ostatnią konkurencją była „Scenka zatrzymana w kadrze”. Drużyny musiały ucharakteryzować swoich przedstawicieli w taki sposób, aby jak najwierniej odtworzyć, przyporządkowaną losowo starą fotografię. Uczniowie chętnie bawiliby się dalej, jednak czas naglił, i trzeba było wracać na lekcje. Po podliczeniu punktów, wręczone zostały drobne nagrody. W podziękowaniu zaś za przygotowane zajęcia, dzieci podarowały nam piękny, własnoręcznie wykonany kosz wiosennych kwiatów.