Grzeczność na co dzień

2018-03-22

22.03.2018 bibliotekę odwiedziła grupa 5-latków z PS nr 4. Podobnie jak poprzedniego dnia ich koledzy, dzieci zmierzyły się z problematyką grzeczności i kulturalnego zachowania. Zmagania z tematem rozpoczęliśmy od „biegu z łyżką”, następnie przyszedł czas na teatrzyk. W kolejnej konkurencji przydały się kulki, które przedszkolaki zdobyły podczas biegu rozpoczynającego imprezę. Zabawa polegała na rozpoznawaniu „magicznych słów” i przypisywaniu ich odpowiednim kolorom kulek. Za pomocą obrazków stworzyliśmy portret idealnego, dobrze wychowanego kumpla. Ostatnie zadanie polegało na tworzeniu odpowiedniej garderoby do wybranej okazji. Zajęcia inspirowane były serią książeczek zatytułowaną Byłem taki.