Co nieco o zachowaniu

2018-03-21

Pierwszego dnia wiosny gościliśmy w bibliotece grupę Biedronek z PS 24. Tematem przewodnim spotkania było zagadnienie kulturalnego zachowania, grzeczności i znajomość manier. Za punkt wyjścia przybraliśmy serię książeczek pt. Byłem taki. Spotkanie zaczęliśmy od krótkiego przedstawienia, w którym Kubuś Puchatek uczył zachowania się przy stole. Przedszkolaki znały wszystkie „magiczne słowa”, którymi należy się posługiwać na co dzień i znajomością tą wykazały się już w pierwszej konkurencji. Zadanie polegało między innymi na przypasowaniu koloru każdemu ze znanych „grzecznych” słów. W kolejnych konkurencjach próbowaliśmy nazwać i przyporządkować poszczególne rodzaje zachowań do konkretnej książeczki, a także uporządkować cechy dobrego kolegi i grzecznego przedszkolaka. Zachęcone do zapoznania się z serią dzieci, wypożyczyły książeczki do przedszkola.