Dzień Kota

2018-02-09

9 lutego zaprosiliśmy do biblioteki pierwszaków z SP 34, aby uczcić święto kota, które przypada 17 lutego. Dzieci samodzielnie przeczytały opowiadanie Jana Brzechwy pt. Kot, a z czytanki Zofii Staneckiej pt. Rudy poznały losy kotka znalezionego w śmietniku. W dwóch zespołach, na czas ułożyły z puzzli kota. Z książki Koty i kociątka Marca Gave dowiedziały się po co kotom wąsy, do czego służy ogon, w jaki sposób utrzymują czystość i kiedy pokazują pazurki, a także wiele innych ciekawostek dotyczących kotów. Po wysłuchaniu wiersza Stanisława Jachowicza pt. Chory kotek, dzieci narysowały kota, każdego innej maści, zostawiając swoje dzieła na naszej wystawie. Zadowolone pierwszaki opuściły bibliotekę, ściskając w rączkach zakładki, oczywiście z kotkami.