Poznajemy zawód bibliotekarza

2018-02-05

5 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie w Akademickim Przedszkolu Integracyjnym „Dziecięca Osada”. W ramach zajęć dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka, jak również zapoznały się z zawodem bibliotekarza. Za pośrednictwem rzutnika mogły zobaczyć jak wygląda Filia 12 MBP w Kielcach. Dowiedziały się czym jest lada biblioteczna, katalog, czytelnia. Zaprezentowany został także system biblioteczny oraz strona internetowa naszej biblioteki. Dzieci z ciekawością słuchały o współczesnej „skomputeryzowanej bibliotece”. Podczas rozmowy dowiedziały się, że bierze ona udział w wielu ciekawych akcjach promujących czytelnictwo. Na podsumowanie zajęć stworzyły „obrazkowy regulamin” biblioteczny. Dużo zabawy było przy bajkowych puzzlach. Na zakończenie maluchom zostały wręczone zakładki do książek. Natomiast MBP otrzymała piękny dyplom z podziękowaniami za spotkanie.