Baw się razem z nami. Odsłona czwarta

2018-02-15

Czwartkowy poranek w naszej bibliotece rozpoczął się od niewielkiej „porcji” ploteczek. Kacperek z wypiekami na buzi opowiadał o tym, jak przebiegało „wręczanie” Walentynek. Słodziak Zakochany w pięknym różowym kolorze wypełniony pysznymi pralinami trafił do niejakiej Zuzanny. To przyjaciółka Kacperka z lat szkolnych. Szanowna Zuzanna jest dyrektorem Departamentu Zabaw Dziecięcych. Mamy nadzieję, że wkrótce osobiście poznamy panią Zuzannę, która podzieli się z nami informacjami o najnowszych trendach w zabawach dziecięcych. Zasłuchani w opowieści i wspomnienia skrzata nie zauważyliśmy nadejścia Gabi i Martynki. Jak miło znów je zobaczyć!.

Pamiętacie cesarza Ping-Ponga, który kilka dni temu zorganizował wędrówkę „Wielkich Stóp”. Niespodziewanie dla wszystkich przysłał telegram o następującej treści:.

Omnibusy wszech czasów przybywajcie. Stop. Tylko dla odważnych. Stop. Wielki sprawdzian wiedzy. Stop. Miejsce eliminacji: Wielki Mur Chiński. Stop. Data eliminacji: 15 lutego 2018 r. Stop. .

Nasze milusińskie kochają wyzwania, dlatego też raz dwa rozpoczęły wielkie przygotowania. Aby uzyskać miano Omnibusa wszech czasów należy wykazać się wiedzą z wielu różnych dziedzin. W naszej bibliotece istnieje tajemnicza kraina zwana „Książka uczy, książka bawi”. To tam wraz z panią Anią i Kacperkiem udały się dziewczynki. Najprostszym sposobem na sprawdzenie wiedzy jest stara jak świat gra „Państwa-miasta”. Rozgrywki czas zacząć. Z literką „p” nie było problemu, podobnie z „l”. Ale gdy wylosowane zostało „a” pojawiły się pewne niepewności. Co robić, gdzie znaleźć podpowiedzi? Odpowiedź jest prosta - w książkach. A jest tu ich bez liku. Kacperek znikł, gdzieś pomiędzy regałami. Po kilku minutach powrócił, przynosząc ogromną ilość książek. Pomiędzy nimi znalazły się te: Encyklopedia Edukacyjna, Państwa Świata: leksykon dla dzieci, Atlas świata i Najciekawsze pytania i odpowiedzi: poznaj pytania i odpowiedzi na każdy temat. Teraz już żadne pytanie nie będzie straszne. A państwa, których nazwa zaczyta się literką „a”, to między innymi: Afganistan, Algieria, Andora, Argentyna, Azerbejdżan. Przy takim wsparciu dalsze rozgrywki potoczyły się bardzo szybko. Z radością informujemy, iż nasze dziewczynki świetnie sobie poradziły. Zdradzimy wam też, która z książek okazała się „hitem”. To ostatnia z wspomnianej powyżej listy. Kilkadziesiąt stron pełnych ciekawostek. Czy wiecie: kiedy wynaleziono odkurzacz, kto wymyślił piłkę, w którym miejscu nigdy nie pada deszcz, które państwo nie ma ani jednej rzeki? Kto ciekawy zapraszamy do lektury. Odpowiedzi na pewno was zaskoczą.

Wiedza usystematyzowana, pora na dalsze przygotowania. Plecaki przygotowane, ale co ze strojami. Na taką okazję należy przygotować odpowiednią kreację. Musi być ona elegancka, wygodna i oczywiście w barwach biało-czerwonych. Pomocna okazała się Ciocia Klocia, która przy pomocy odpowiedniego programu komputerowego stworzyła odpowiednie projekty. Krawiec Niteczka raz dwa uwinął się z pracą i już możemy wyruszyć w daleką drogę do Chin.

O tym jak przebiegły elimanacje poinformujemy przy najbliższej okazji. Trzymajcie Kciuki za naszych małych omnibusów. Do zobaczenia!.