Baw się razem z nami. Odsłona trzecia

2018-02-14

Oto trzeci dzień maratonu nazwanego „Baw się razem z nami”. Środowy poranek w naszej bibliotece rozpoczął się spokojnie. Kacperek w nieco romantycznym nastroju przeglądał codzienną prasę. Jego uwagę przykuł artykuł poświęcony propozycjom prezentów. Pewnie zastanawiacie się z jakiej to okazji. Szybciutko wyjaśniamy - dzisiaj środa 14 lutego, czyli popularne Walentynki. Każdy wie, że tego dnia bliskie nam osoby obdarowujemy prezentami, ale skąd to zainteresowanie u naszego skrzata? Rozmyślania o tym przerwało nadejście Gabrysi. Nasza mała czytelniczka postanowiła w ulubionej bibliotece poszukać pomocy. Raźnym krokiem skierowała się prosto do przytulnego kacperkowego kącika.

Przez chwilkę tajemniczo szeptali, po czym poprosili panią Anię o radę. Co trzy głowy to nie jedna - kłopot Gabi okazał się tak naprawdę „kłopocikiem”. Nasza mała przyjaciółka postanowiła przygotować walentynkowe niespodzianki dla mamy i starszej siostry. Zarówno mama, jak i siostra są wielkimi miłośniczkami książek - dlatego pomysł na niespodziankę może być tylko jeden. O szczegółach za chwilę. Kacperek jako znawca bibliotecznego księgozbioru szybciutko znalazł niewielką książeczkę Ewy Sujeckiej pt. Wierszyki na cały rok szkolny. Na jednej ze stron ukrył się taki oto wierszyk:.

…Dzisiaj dzień jest uroczysty, Wielkie święto zakochanych. Ten, kto mocno kogoś kocha, Kogoś lubi i szanuje, W dniu Świętego Walentego Serce swoje ofiaruje. Spotkaj się więc z przyjaciółmi, Powiedzże im coś miłego. Gdy pokochasz innych ludzi, Docenisz siebie samego….

Będzie pasował do wspomnianej wcześniej niespodzianki. Gabi i Kacperek zawitali do ulubionej Akademii Artystycznej, gdzie natychmiast przystąpili do realizacji tajemniczych planów. Kolorowe kartony, papiery zamieniły się w niespotykanej urody: Glizdusia Ozdobnego, Walentynę Narożną i Słodziaka Zakochanego. Niewtajemniczonym wyjaśniamy: dwie pierwsze „osoby” to zakładki, a Słodziak to serduszko wypełnione po brzegi nie tylko miłością, ale i pysznymi łakociami. Wszystko gotowe i dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Pora na małe co nieco i filiżankę gorącej czekolady. Gabi postanowiła mamie wręczyć Walentynę Narożną, Zuzannie (siostrze) Glizdusia ozdobnego i Słodziaka Zakochanego tajemniczemu Igorowi. Niestety Kacperek nie zdradził, dla kogo przeznaczona była jego Walentynka - to jego słodka tajemnica.

Cóż czas płynie tak szybko - wybiła już godzina pożegnania. Ale jutro znów jest dzień i znów czekają nas nowe wyzwania i niespodzianki. Do zobaczenia jutro.