Poznajemy zawody II

2018-11-30

W mroźny poranek do naszej biblioteki przyszli uczniowie ZSOS nr 17 w Kielcach. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z różnymi zawodami. Z wiersza J. Tuwima uczestnicy dowiedzieli się, że piekarz - piecze chleb, szewc - robi i naprawia buty, murarz - stawia domy a krawiec - szyje ubrania. Dodatkowo, przy pomocy zgadywanek grupa dowiedziała się czym zajmuje się astronauta, piłkarz, kucharz, lekarz, strażak, policjant, żołnierz i bibliotekarz. Aby uatrakcyjnić dzieciom spotkanie, został zaproszony na nie ratownik medyczny, który szczegółowo opowiedział a także pokazał uczestnikom co robi w pracy. Naszym małym gościom bardzo podobały się zajęcia i zapowiedziały, że na pewno jeszcze nas odwiedzą.