Poznajemy zawody

2018-11-16

16 listopada zaprosiliśmy do naszej biblioteki grupę uczniów z ZSOS nr 17 w Kielcach na zajęcia pod hasłem „Poznajemy zawody”. Dzieci bardzo często rozmawiają o tym gdzie pracują ich rodzice więc postanowiliśmy poszerzyć ten temat i przybliżyć uczestnikom różne zawody. Spotkanie rozpoczęliśmy od wyjaśnienia pojęcia „zawód”. Potem nasi goście wysłuchali wiersza J. Tuwima Praca dla wszystkich, w którym była mowa o tym, że każda praca jest ważna i należy ją szanować. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali o tym co robi m.in.: kosmonauta, sportowiec, laborant, farmaceuta, marynarz. A następnie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do przygotowanych zabaw: zgadywanek, krzyżówki i układania rozsypywanki obrazkowej dotyczącej omawianego tematu. Na koniec uczniowie zostali poproszeni o odgadnięcie zawodu zaproszonego gościa. Nie było łatwo ale w końcu zagadka została rozwiązana i grupa opuściła bibliotekę z obietnicą powrotu na następne ciekawe zajęcia.