Ostry Dyżur Literacki I

2018-10-24

Wyleczenie dzieci z alergii na książki to zadanie ekipy Ostrego Dyżuru Literackiego. Dzięki Fundacji Czas Dzieci, bezpłatną poradę krakowskich specjalistek otrzymali uczniowie klasy Ia SP nr 27. W Filii nr 5 ekspertki dokonały wstępnej diagnozy, przepisały pacjentom leki w postaci książek i poczęstowały wszystkich pigułkami mądrości. Wizyta sympatycznych gości przyniosła natychmiastowy efekt - przed biblioteczną ladą ustawiła się kolejka osób chętnych do realizacji recept.

Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć, w jaki sposób pracuje biblioteczny SOR. Prawie codziennie przyjmowane są na nim książki, które zespół „chirurgów” reanimuje i składa, aby mogły służyć czytelnikom przez długie lata.