Pożeracz książek w Kawce Zabawce

2018-10-13

W słoneczny jesienny poranek, 13 października br. odbyło się baśniowe spotkanie w Kawce Zabawce. Dzieci poznały kilka książek z serii Przygody Wilka i wysłuchały jednej historii opowiadającej o tym, jak jej bohater nie lubił czytać książek, ale za to uwielbiał je pożerać i to dosłownie. Dopiero spotkanie z bibliotekarką wiewiórką i spełnienie jej prośby zmieniły jego nastawienie do czytania. Później wraz z wilkiem szukaliśmy w Baśniowym Lesie dziesięciu zagubionych książek. Kiedy wszystkie zguby zostały odnalezione i oddane do Głównej Biblioteki, dzieci wzięły udział w Baśniowej Zgaduj Zgaduli.

Najpierw wyszukiwały brakujących elementów na prezentowanych ilustracjach. Jedne szukały Kopciuszkowi pantofelka, inne rybakowi złotej rybki, a jeszcze inne - butów dla kota syna młynarza. Kiedy wszyscy bohaterowie odzyskali swoje rzeczy, dzieci przystąpiły do dalszych literackich zmagań. Odgadywały tytuły baśni, imiona ich bohaterów i opowiadały fragmenty zaczarowanych opowieści. Spotkanie zakończyło rozwiązywanie baśniowych zagadek ukrytych w tajemniczych woreczkach.