Kolorowa jesień

2018-10-11

W piękny jesienny poranek 11 października br. do naszej biblioteki zawitała grupa maluszków z filii PS. nr 2 przy ul. Górniczej. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o perypetiach ich rówieśników na wycieczce w lesie. Historia ta skłoniła do rozmowy na temat obecnie panującej pory roku i jej bogactw. Później dzieci otrzymały zadanie do wykonania. Musiały na planszy dopasować ilustracje do odpowiednich kształtów. Przedszkolaki szybciutko uzupełniły brakujące elementy i stworzyły w ten sposób wspaniałą różnobarwną jesienną kompozycję składającą się z mnóstwa kolorowych liści, między którymi można było dostrzec przemykającego małego jeżyka i zajadającą orzeszki wiewiórkę. Na zakończenie spotkania maluszki poznały biblioteczną stonogę, która miała ogromny kłopot. Otóż w trakcie jesiennego spaceru zgubiła swoje nogi. Dzieci postanowiły jej pomóc i z zapałem dorysowywały jej brakujące odnóża.