Jesienne przygody stonogi

2018-10-11

11 października br. z jesienną wizytą przyszła też grupa starszaków z tego samego przedszkola. Dzieci wysłuchały opowiadania Barbary Szelągowskiej o przygodach stonogi Jadzi, która w czasie leśnego spaceru poznała dwoje przyjaciół, którymi byli jeż Igiełka i miś Łatek. Po wysłuchaniu historii przedszkolaki opowiadały o jesieni, jej bogactwach i darach. A później czekało na nich zadanie do wykonania. Okazało się, że jesienny wiatr narobił trochę zamieszania w naszej bibliotece i pozrzucał z planszy obrazki. Należało je odnaleźć i dopasować do odpowiednich kształtów. Przedszkolaki szybko uzupełniły brakujące elementy i ułożyły wspaniały jesienny kolaż.

Jak wiadomo jesień obfituje w różnorodne warzywa. A jakie one są przypomniał wszystkim dzieciom wiersz Jana Brzechwy pt. Na straganie. Po jego wysłuchaniu przedszkolaki ułożyły na bibliotecznym straganie wymienione przez poetę warzywa, a później wszystkie zgodnie stwierdziły, że powstanie z nich ich ulubiona zupa jarzynowa. Spotkanie zakończyło wspólne czytanie wiersza, również Jana Brzechwy, pt. Entliczek pentliczek.