O co prosi książka?

2017-09-14

O co prosi książka - to temat przewodni zajęć, które odbyły się 14 września. W ramach pierwszej lekcji bibliotecznej przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 14 zwiedziły bibliotekę, porozmawiały o ulubionych książeczkach, obejrzały aktualną wystawę w naszej galerii. Wszystkim spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i komentowały. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Na zakończenie spotkania maluchy wysłuchały bajeczki pt. Kamyczek w bibliotece. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz obietnicą, że wróci do nas z rodzicem, aby móc się zapisać i korzystać z bogatego księgozbioru dla dzieci.