Ahoj! Piraci!

2017-08-03

3 sierpnia na wakacje z piratami przybyła grupa dzieci ze świetlicy „4 kąty”. Obejrzały one krótką prezentację wprowadzającą w treść spotkania, po której rozwiązywały tematyczny quiz „Prawda czy fałsz”.

Następnie młodzi piraccy adepci odważnie przystąpili do łapania krokodyli. Aby te groźne gady opuściły biblioteczne jezioro należało prawidłowo odgadnąć zagadki. Wszystkim chętnym dzieciom szybko udało się wyłapać krokodyle i prawidłowo odpowiedzieć na przyrodnicze zgadywanki.

W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia plastyczne. Dzieci wykonywały pirackie kapelusze. Kiedy kolorowe nakrycia ozdobiły wszystkie głowy, odbyła się sesja zdjęciowa, a po niej - konkurencje sprawnościowe. Były to: rzut kołem na maszt i celowanie do kokosów.

Młodzi piraci natrafili na tajemniczy rulon. Okazało się, że była to zaszyfrowana wiadomość o ukrytym w bibliotece skarbie. Po jej odczytaniu dzieci wyruszyły na poszukiwanie wskazanego w liście kuferka. Jak przystało na sprawnych i zręcznych piratów, szybko odnaleźli tajemniczą skrzynkę, a w niej… słodką niespodziankę.

Na zakończenie spotkania wszystkim wręczono pirackie zakładki.