Brytyjski paszport

2017-07-10

Na wycieczkę do Wielkiej Brytanii trzeba się dokładnie przygotować. Aby otrzymać brytyjski paszport, niezbędna jest znajomość języka, kultury i obyczajów tego kraju. Pobiegliśmy zatem do biblioteki - tu można znaleźć słowniki, rozmówki, przewodniki, czasopisma z ciekawostkami, a także mnóstwo angielskiej literatury, czytanie której umili nam podróż. Wszystko gotowe! Możemy jechać!.

Na miejscu czekał na nas piętrowy autobus, a w nim mnóstwo ciekawych pasażerów, których można spotkać tylko w książkach. Minęliśmy Pałac Westminster i Big Ben. Pomknęliśmy przez Tower Bridge, aby zdążyć na audiencję u królowej i zmianę warty przy Pałacu Buckingham. Próbowaliśmy nawet (wbrew ostrzeżeniom) rozśmieszyć królewskiego gwardzistę, na szczęście dla nas był bardzo wyrozumiały. Zatrzymaliśmy się, aby nakarmić kruki w Tower i zadzwonić do Polski. Dużo wrażeń, dużo wspomnień. Taką wycieczkę warto powtórzyć!