Jak mówić, aby nas słuchano

2017-06-22

22.06.2017 r. naszą bibliotekę odwiedziły sześciolatki z PS nr 19. Zajęcia z biblioterapii rozpoczęliśmy od przeczytania książeczki Peggy Parish pt. Amelia Bedelia. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały przygód o zwariowanej i nieprzewidywalnej gosposi Amelii - mistrzyni w rujnowaniu domu swoich pracodawców. Wszystkie zdarzenia wynikały z nieumiejętnej komunikacji czyli niezrozumiałego dla Amelii przekazywania poleceń przez panią Rogers. Nasza bohaterka usiłuje sobie poradzić z problemami na swój własny sposób, co niestety przeważnie kończy się wielką katastrofą. Następnie rozmawialiśmy o tym, jak mówić aby nas słuchano i rozumiano. Zajęcia wzbogaciły zabawy ruchowe i edukacyjne, a słodki poczęstunek był miłym zakończeniem naszego spotkania.