Ja i moja rodzina

2017-06-12

12.06.2017 r. naszą bibliotekę odwiedziła grupa Zuchów z PS nr 19, która wzięła udział w zajęciach z elementami biblioterapii. Spotkanie odbyło się pod hasłem - „Ja i moje rodzeństwo”. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki Doroty Dekiert pt. Frapek i jego siostrzyczka a potem wzięły udział w dyskusji na temat rodziny i różnych uczuć związanych z pojawieniem się nowego jej członka. Rozmawialiśmy o zazdrości, która często wiąże się z rywalizacją o zainteresowanie rodziców oraz o sposobach rozwiązywania konfliktów. Na koniec przeczytałyśmy dzieciom wiersz S. Jachowicza pt. Dobry braciszek, który stał się inspiracją do zastanowienia się, jakie relacje powinny panować wśród rodzeństwa. Przedszkolaki wzięły również udział w różnych zabawach, które dla nich przygotowałyśmy. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły nam zrobione przez siebie kwiaty, a my życzyłyśmy im udanych, bezpiecznych wakacji.