Spotkanie o przyjaźni

2017-04-25

25 kwietnia na spotkaniu z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola AQQ (Herby) zastanawialiśmy się, jaki powinien być prawdziwy przyjaciel. A dzięki książce E. Zubrzyckiej opowiadającej o dziewczynce, która chciała się zaprzyjaźnić z krokodylem, przedstawionej w formie teatrzykowej, przedszkolaki poznały cechy dobrej i zlej przyjaźni. Później zabawiły się w „Pomocną dłoń”, czyli ratowały swoich kolegów i koleżanki z różnych trudnych sytuacji. Najwięcej wrażeń dostarczyła przedszkolakom zabawa z jednym z głównych bohaterów książki. „Krokodylu, krokodylu przewieź nas na drugą stronę Nilu” co rusz rozlegało się w bibliotece. Aby ostudzić emocje spotkanie zakończyłyśmy zabawą muzyczno - ruchową „Czy możesz mnie przytulić?”.