Przyszła wiosna

2017-04-24

24 kwietnia z pierwszą wizytą do naszej biblioteki przyszli uczniowie Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych dla Słabosłyszących i Niesłyszących w Kielcach. Po zapoznaniu się z pomieszczeniami filii oraz jej księgozbiorem, rozmawialiśmy z dziećmi o pierwszych symptomach wiosny. Dzieciaki dowiedziały się jakie zmiany zachodzą w przyrodzie i co dzieje się ze zwierzętami. Następnie przeczytaliśmy opowiadanie M. Strzałkowskiej Marcowe wiosna i zachęciliśmy uczestników do samodzielnego narysowania (kolorową kredą) elementów charakterystycznych dla wiosennej aury. Dużą atrakcją dla uczniów były rebusy i zagadki związane z omawianą porą roku. Cała grupa wykonała rysunki „Pani Wiosny”, które ozdobiły biblioteczną tablicę.