Spotkanie z bajką logopedyczną

2017-03-15

15 marca do naszej biblioteki przyszły dzieci z PS nr 40 na spotkanie z bajką logopedyczną, które odbyło się w ramach Tygodnia Kultury Języka. Bajka logopedyczna to krótka historia, której bohaterem może być nasze dziecko, zwierzątko lub Pan Języczek. Dzieci, słuchając czytanej przez osobę dorosłą bajki, wykonują ćwiczenia usprawniające narządy mowy, polegające na pokazywaniu ruchem języka i warg określonego jej fragmentu. Ćwiczenia są wplecione w treść bajki tak, aby dzieci się nie znudziły, dlatego urozmaiceniem są zabawy ruchowe. Bajka logopedyczna nie tylko usprawnia narządy mowy, ale również rozwija słownictwo, uwrażliwia na różnorodność dźwięków oraz przygotowuje dzieci do nauki czytania.

Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały bajki pt. Burek z podwórka. Zajęcia obfitowały nie tylko w liczne zabawy językowe, miały również na celu zapoznanie dzieci z bogatą ofertą książeczek wspomagających naukę prawidłowej wymowy, dostępnych w naszej bibliotece. Dzięki zawartym w nich wierszykom, czytanym razem z dzieckiem, rodzic może usłyszeć, w jaki sposób jego pociecha wymawia głoski, ćwiczyć wymowę dziecka i cieszyć się z osiąganych przez nie sukcesów. Nauka wymowy może być wspaniałą zabawą, czego życzymy dzieciom i ich rodzicom!.