Podróże po bajkowej literaturze I

2017-03-13

W ramach Tygodnia Kultury Języka bibliotekę odwiedziła grupa Ważek z PS nr 32 w Kielcach. Rozmawialiśmy o ulubionych bajkach, magicznych postaciach i świecie fantazji. Przedszkolaki zgodnym chórem przyznały, że najlepsze bajki to te, które czytają im rodzice, dziadkowie i panie przedszkolanki. Jak się okazało, dzieci znały ich wiele i potrafiły bezbłędnie je rozpoznać, zarówno po czytanym fragmencie, jak i obejrzanej fragmentarycznie ilustracji. Bez problemów odgadywały również bajkowe zagadki. Bawiliśmy się w wilka i Czerwonego Kapturka, stworzyliśmy także orszak Kopciuszka, którym dzieci zwiedziły cała naszą bibliotekę. Wspólnie dekorowaliśmy suknię Kopciuszka, a na zakończenie każdy przedszkolak własnoręcznie złowił „złotą” rybkę. Zadowolone i uśmiechnięte Ważki wróciły do przedszkola z „naręczem” wypożyczonych książeczek.