Bal u baśniowych wróżek

2017-02-09

09.02.2017 r. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach akcji „Ferie w bibliotece”. Na pożegnanie baśniowe wróżki zorganizowały wielki bal, na który licznie przybyli bohaterowie różnych bajek. Gościliśmy Kopciuszka, królewicza, małą, smutną królewnę, uzbrojonych rycerzy, Calineczkę, urocze tancerki oraz czarodzieja. Na początku wszyscy obejrzeliśmy wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci podczas ferii, a później z wdziękiem ruszyliśmy w tany. Były tańce klasyczne, współczesne, a także indywidualne występy naszych gości. Wróżki dbały o to, by wszyscy dobrze się bawili, troszkę jedli, troszkę pili… Uczciliśmy również urodziny jednej z uczestniczek balu, śpiewając tradycyjne 100 lat… Było zabawnie, niezwykle miło, ale wszystko przecież ma swój koniec. Na zakończenie balu wręczyliśmy dzieciom dyplomy i drobne upominki. Wraz z wybiciem godziny 13.00 sala balowa zamieniła się w bibliotekę pełną książek, baśniowe wróżki w zwykłe bibliotekarki, złota karoca w dynię, a królewicz? Domyślcie się sami….