Księżniczki, książęta i rycerze

2017-02-07

7 lutego uczestnicy „Ferii w bibliotece” wzięli udział w zajęciach pod hasłem - „Księżniczki, książęta i rycerze”. Wspólnie przeczytaliśmy bajkę Braci Grimm pt. Kopciuszek, a następnie książę Michał przystąpił do mierzenia pantofelka i poszukiwania pięknej nieznajomej wśród licznych panien przybyłych do biblioteki. Przypomnieliśmy sobie również bajkę Hansa Christiana Andersena pt. Księżniczka na ziarnku grochu. Dziewczynki bardzo chętnie sprawdzały, czy ziarenko ukryte pod puszystymi poduszkami będzie je boleśnie uwierać. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że posłanie było bardzo niewygodne. No cóż, taką delikatną skórę mogą mieć tylko prawdziwe księżniczki. Na zakończenie zajęć uczestnicy spotkania wykonali pracę plastyczną pt. „Księżniczka” i „Rycerz”. Były również tańce, walki rycerzy i słodki poczęstunek.