Europejskim szlakiem

2017-02-03

Ostatni dzień „Ferii w bibliotece” rozpoczął się „podróżą pociągiem”. Wszyscy uczestnicy otrzymali bilety na podróż „Europejskim szlakiem” z wykazem krajów, przez które przejeżdżał pociąg. Osoba, która na sygnał zatrzymała się na stacji „Zwiedzanie”, musiała przyporządkować wylosowaną ilustrację charakterystycznych elementów do właściwego kraju. Za poprawne wykonanie zadania zdobywała „pieczątkę” potwierdzającą jej wizytę w danym państwie - należało odwiedzić wszystkie zapisane na bilecie miejsca. Po dotarciu do ostatniej stacji, dzieci przeszły do innych zabaw. W Holandii - wprawiali w ruch wiatraki, w Hiszpanii - podzieleni na drużyny tancerki flamenco i torreadora - rywalizowali w przeciąganiu liny, w Danii zmierzyli się ze znajomością „Baśni” Andersena, we Francji budowali Wieżę Eiffla, we Włoszech rywalizowali w jedzeniu spaghetti na czas, bez pomocy rąk. We włoskich klimatach pozostali na dłużej tworząc słodką pizzę, a także uczestnicząc w weneckim karnawale. Na specjalne życzenie feriowiczów, kontynuowaliśmy zabawę w charakteryzację na słynne gwiazdy show biznesu, które tym razem pojawiły się na specjalnej gali w Cannes. Fotki pod palmami robili sobie więc: Scarlett O'Hara, Tina Turner, Księżniczka Leia, Lady Gaga, Paris Hilton, Terminator, Rocky Balboa, a także Charlie Chaplin, Elvis Presley, Cher. Podróżniczy tydzień „Ferii w bibliotece” zakończył się poczęstunkiem oraz wręczeniem pamiątek najbardziej wytrwałym uczestnikom.