Zimowe bajanie - To już koniec

2017-02-10

Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak ma się też sprawa zimowego bajania w naszej bibliotece. Piątek 10 lutego był dniem pożegnania z naszymi super feriowiczami. Ale zanim to nastąpiło trochę się działo. Do „walki” z wyzwaniami stawili się Gabi, Julia, Roksolyana i Olek. Dzieci z uśmiechem na buźkach wspominały wizytę u Czerwonego Kapturka i babcine bajanie. Za namową skrzata Kacperka sięgnęły po książkę Śpiewająca lipka: bajki Słowian Zachodnich i rozpoczęły wielką wyprawę do Bajolandii. Towarzyszyły im w tej ekspedycji przedziwne istoty - mądry kogutek (który ponad wszystko kochał kurkę), głupi diabeł (pokonany przez ubogiego szewca) i słoneczny koń. To one poprowadziły naszych milusińskich przez piękne łużyckie, słowackie i czeskie krainy. Co widziały, co słyszały, to już słodka tajemnica. Kto ciekawy - niechaj „zanurzy” się w magicznych otchłaniach świata bajek i baśni.

Z Bajolandią graniczy dobrze znana nam kraina gier planszowych - Planszolandia. Dziewczynki i rodzynek Olek nieco już stęsknieni za ciepłymi letnimi dniami wybrali „Kolorową tęczę”. To gra trenująca nie tylko spostrzegawczość, ale przede wszystkim pamięć. Nie łatwo jest zapamiętać wszystkie przedmioty w kolorze czerwonym czy też fioletowym. Cierpliwość jaką wykazały się dzieci godna jest pozazdroszczenia - żeton po żetonie zapełniały planszę przypominająca tęcze na niebie. Gdy tylko ostatni kolor zajął swoje miejsce nasi milusińscy wybrali się do tajemniczego Polly City. To niewielkie miasteczko, w którym mieszka dziewczynka o imieniu Polly. Wraz z nią nasi mali podróżnicy zwiedzili tajemnicze ruiny zamku, rozsmakowali się w przepysznych lodach i odkryli tajemnice ogrodu botanicznego. Wędrowanie w doborowym towarzystwie to super sposób na spędzanie czasu, ale pora wrócić do przytulnej biblioteki gdzie czeka ostatnie wielkie wyzwanie.

Tradycją naszych spotkań z małymi miłośnikami książki i przygody są „pamiątkowe cosie”. To wykonanie owego cosia jest tym wielkim wyzwaniem. Szybkie konsultacje, przygotowanie odpowiednich materiałów i zabieramy się do pracy. Brokatowe chmurki, zdjęcia wszystkich uczestników i napis FERIE 2017 to elementy, z których czarodziejskie rączki wyczarowały przepiękny plakat. Olga, Julia, Gabi, Weronika Roksolyana, Olek, Olek nr 2 i Kuba to bohaterowie naszego zimowego bajania. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania - to prawdziwy majstersztyk.

Jak już wspomnieliśmy to koniec tegorocznych zimowych spotkań w bibliotece. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zabawę. Do zobaczenia!.

P.S. Jak wiecie w trakcie naszych spotkań powstawały kalendarze pogody. W dniu dzisiejszym wybraliśmy naszym zdaniem ten „naj…”. Ich autorkami były Olga i Julka. Gratulujemy!.