Dawno - niedawno

2017-11-07

07.11. kl. II i III ze świetlicy SP 28 wzięły udział w lekcji bibliotecznej pod hasłem „Dawno - niedawno”. Było to dla nich spotkanie z przeszłością, z rzeczami, które już wyszły z użycia i zabawkami, jakie dawniej fascynowały ich rodziców i dziadków. O starych zabawkach z pasją opowiedział zaproszony gość - pan Przemysław Krystian z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Dzieci miały okazję dotknąć i sprawdzić zasady działania niektórych z nich. Dowiedziały się też kilku ciekawostek związanych z niektórymi eksponatami. Potem uczniowie sprawdzili znajomość różnych zaskakujących przedmiotów poprzez dopasowanie dziwnych nazw do właściwych obiektów. Kolejne zadanie polegało na ułożeniu w odpowiedniej kolejności obrazków przedstawiających ewolucję wybranych przedmiotów i czynności, np. prania. Aby przybliżyć dzieciom zapomnianą już zabawę ich mam, zaproponowano im stworzenie tzw. „widoczków” - kolaży w ziemi z różnych drobnych skarbów (koralików, papierków po cukierkach, kwiatów, itp.). W dobrych humorach, z książkowymi upominkami, dzieciaki wróciły do szkoły.