Omnibus biblioteczny

2017-11-22

22.11.17 - klasa III a z SP 24 wzięła udział w imprezie bibliotecznej sprawdzającej wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Podzieleni na 3 grupy uczniowie wykonywali rozmaite zadania przyporządkowane do kategorii jaką wylosowali ich kapitanowie. Na pierwszy ogień poszła znajomość polskich przysłów. W dalszej części nadszedł czas na baśnie, lektury szkolne, sport i zwierzęta świata. Dzieci z radością powitały konkurencje historyczne, w których pracowali z prawdziwymi, niegdyś powszechnie wykorzystywanymi, przedmiotami, jak np. walkman, czy nakręcany budzik. Wielką frajdę sprawiły uczestnikom przygotowane „z przymrużeniem oka” konkurencje podróżnicze. Przedstawiciele drużyn zmierzyli się z inwazją afrykańskich węży, wizytą w chińskiej restauracji oraz promowaniem polskiego folkloru. Ciekawostką było też wyszukiwanie wiadomości na różny temat z rzadko w ostatnich czasach wykorzystywanych, informatorów książkowych. Podczas zajęć nie zabrakło też kalamburów z poleceniem narysowania wylosowanego tytułu lektury, oraz zgadywanki dotyczącej bohaterów literackich. Drobne nagrody i wspólne zdjęcia zakończyły imprezę.