Dary jesieni

2017-10-19

19 października zaprosiliśmy do biblioteki grupę starszaków z PS nr 2 z ul. Górniczej. Z miłymi gośćmi rozmawialiśmy o urokach panującej pory roku. Dzieci wysłuchały historii małej słoniczki Soni, która wyruszyła wraz z przyjaciółmi na „Jesienny pochód”. W czasie spaceru po lesie wesoła gromadka zbierała do koszyczka wszystko, co wydało im się ciekawe i tajemnicze. Dzięki temu opowiadaniu dzieci dowiedziały się, co kryje się pod nazwą dary jesieni. A zabawa z bibliotecznym jeżykiem i jesiennym koszem utrwaliła im zdobytą wiedzę. Później były zagadki i zabawa w kolory, która wzbudziła mnóstwo emocji. Wszyscy chcieli mieć swój udział w tworzeniu nowych barw. Spotkanie zakończyło się tańcem klonowych i dębowych liści.