A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Klub Sympatyków Przygody

2017-10-10

W pewien wrześniowy poranek do naszej biblioteki zawitała niewielka gromadka dzieciaków. To przedstawiciele grupy I z Przedszkola Samorządowego nr 26 w Kielcach. Korzystając z przepięknej pogody wyruszyły na poszukiwanie przygody. Krok za krokiem prowadziły śledztwo. Wszelkie tropy prowadziły do biblioteki. Tu na jednym z regałów mali detektywi odkryli najnowszy tom przygód żółwia Franklina. Książka pt. Franklin i jego paczka Pauletty Bourgeois bardzo spodobała się naszym milusińskim. Zafascynowani postępowaniem zielonego żółwika postanowili wraz z pozostałymi przedszkolakami założyć własną paczkę - klub.

Od owej wrześniowej wizyty minęło kilka tygodni i oto przyszedł dzień otwarcia klubu. W dniu 10 października pani Ania udała się do zaprzyjaźnionych przedszkolaków by wraz z nimi dokonać wielkiej inauguracji. Jak przystało na prawdziwych klubowiczów dzieci (z niewielka pomocą rodziców i pań Joli i Grażynki) wykonały niezbędne gadżety. Wszystkich zaproszonych gości powitał wielki afisz o następującej treści:.

KLUB SYMPATYKÓW PRZYGODY HASŁO: ELE MELE U NAS PRZYGÓD JEST WIELE Z NAMI JEST WESELEJ POWITANIE: RĘKA LEWA, RĘKA PRAWA UŚMIECH Z NAMI JEST WESOŁA ZABAWA PODSKOK, PRZYTULENIE - HEJ! SYMBOL: RÓŻA I KONICZYNKA PRZYNALEŻNOŚĆ: BRANSOLETKA CECHY KLUBU: MIŁOŚĆ,RADOŚĆ, PRZYJAŻŃ, POMAGANIE, PRACOWITOŚĆ, POMOC, SAMODZIELNOŚĆ, PRZYTULANIE, CAŁUSKI, PRZYGODY, KREATYWNOŚĆ, AKTYWNOŚĆ, GRZECZNOŚĆ, ŻYCZLIWOŚĆ, UPRZEJMOŚĆ, DBANIE O ŚRODOWISKO. ULUBIONY KOLOR: KOLORY TĘCZY.

Po krótkim powitaniu wszystkich zaproszonych gości pani Jola i Ania opowiedziały historię przyjaźni dzieci z żółwiem Franklinem. Zdradziły również szczegóły przygotowań do hucznego otwarcia Klubu Sympatyków Przygody. Wszyscy poznali tajemnicę powstania tęczowych much i kotylionów, jak i „lubowych” bransoletek. Zgodnie z tradycją odsłonięto pamiątkowy baner, a każdego małego „członka” udekorowano klubową odznaką. Po części oficjalnej przyszedł czas na występ małych artystów. Ten fragment spotkania najbardziej podobał się rodzicom, którzy kibicowali swoim pociechom. Piękne deklamacje, tańce, to tylko niektóre z elementów części artystycznej. Na wszystkich czekała wielka niespodzianka - słodki poczęstunek. Jak mawiał wieszcz i ja tam byłem - a co widziałem w liściku opisałem.

P.S. Z ostatniej chwili - w naszej bibliotece otwarto filię KSP.