Ferie z Astrid Lindgren

2017-01-31

31 stycznia, w ramach Akcji Zima, zainicjowałyśmy cykl spotkań pod hasłem „Ferie w bibliotece z Pippi”. Na wspólną zabawę, w każdy wtorek i czwartek, przychodziły do nas dziewczynki Weronika i Karolinka. Mimo tak małego grona uczestników, świetnie się razem bawiłyśmy. Podczas zimowych zajęć wykonałyśmy kilka prac plastycznych przedstawiających główną bohaterkę naszych spotkań oraz jej przyjaciół.

Dziewczynki wysłuchały też kilku krótkich opowiadań o sympatycznej i nieco zwariowanej Pippi Pończoszance. Na uczestniczki naszych spotkań czekały także przeróżne zabawy ruchowe tj. łowienie rybek na oceanie, rzucanie piłeczkami czy tworzenie piankolinkowych owoców.

Po tak wesoło i przyjemnie spędzonych feriach w naszej bibliotece małe czytelniczki mogą już wracać do szkoły.