Zimowe igraszki

2017-01-26

26 stycznia odwiedziła nas grupa 6-latków z PS nr 40. Spotkanie rozpoczęła rozmowa na temat zimy, zimowych sportów oraz bezpiecznego korzystania z uroków zimy. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością zasad bezpieczeństwa. Następnie nasi goście z zainteresowaniem obejrzeli teatrzyk pt. „Bałwanek i jego przyjaciele”. Po teatrzykowym spektaklu i wysłuchaniu opowiadania o bałwanku ulepionym przez Reksia i jego przyjaciół, przedszkolaki przystąpiły do wypełniania kolejnych zadań: rozwiązywania zimowych zagadek, ubierania bałwanka, rysowania bałwanka z zawiązanymi oczami, rozwiązania quizu z filmu „Kraina lodu”. Na zakończenie spotkania odczytany został list Pani Zimy do przedszkolaków, za który mali adresaci podziękowali spontanicznym tańcem w rytm piosenki pt. „Zima, zima”. Pożegnaliśmy naszych milusińskich bałwankową zakładką i słodkim upominkiem.