Bałwanek i jego przyjaciele

2017-01-25

25 stycznia na spotkanie z zimą do naszej biblioteki przyszła grupa przedszkolaków z PS nr 19. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały zimowy teatrzyk pt. „Bałwanek i jego przyjaciele”. Poznały głównego bohatera - sympatycznego bałwanka oraz rezolutną Zuzię i niezwykle mądrego psa Kajtka. Bałwanek Benio nauczył się mówić i zadawał naszym gościom pytania dotyczące zimy. Dzieci sprawnie rozwiązywały zagadki i wzięły udział w konkursie pt. „Jak myślisz, co to jest?” Podzielone na dwie grupy - drużynę Śnieżynek i Bałwanków, sprawnie ze sobą rywalizowały i zdobywały punkty czyli śnieżne gwiazdki. Nie jest ważne kto wygrał, ważne jest to, że zabawa była fantastyczna. Na zakończenie zajęć dzieci dostały cukierki i zakładki do książek - małe bałwanki mające przypominać im o naszej bibliotece.