Bale w karnawale

2017-01-25

Był styczeń, a dokładnie 25 stycznia. W pobliskiej Szkole Podstawowej nr 18 trwały przygotowania do wielkiego balu karnawałowego. Wszyscy uczniowie klasy IV A z zapałem przygotowywali najróżniejsze kolorowe stroje. Dziewczynki chwaliły się czekającymi już w szafach strojami księżniczek, wróżek czy motylków, a chłopcy piratów, szeryfów lub kowbojów. Pewnie zastanawiacie się co to ma wspólnego z naszą biblioteką? Już wyjaśniam - czwartoklasiści to nasi przyjaciele, a biblioteczny skrzat Kacperek został mianowany wodzirejem tegorocznego balu. Dzieci poprosiły nas również o pomoc w przygotowaniach do tej zabawy. W mroźny środowy poranek wybraliśmy się z Kacperkiem do szkoły. Dzielny skrzat dźwigał torbę, a w niej niespodziankę. Wiecie pewnie, że to coś „do czytania” - tym razem było to opowiadanie 12- letniej Marysi pt. Opowiadanie o balu karnawałowym. Marysia to laureatka konkursu ogłoszonego przez redakcję „Świerszczyka”.

Jak przystało na miłośników książek dzieci z wypiekami na buźkach wysłuchały opowieści o kłopotach małej Zosi. Podobnie jak nasi gospodarze Zosia przygotowywała się do wielkiego balu. Nie miała jednak pomysłu na strój. W wyborze pomógł jej przypadek. A jaki? Kto ciekawy zapraszamy do lektury. Stroje gotowe - pora na niespodziankę przygotowaną przez Kacperka. Na szkolnej ławce pojawiła się książka Fiony Watt pt. 365 rzeczy do zrobienia. W niej to „ukryły” się pomysły na super maski karnawałowe - przecież bez maski nie ma prawdziwego balu. Karton, nożyczki, brokat i dziecięca fantazja to elementy potrzebne do wykonania takowych. Kilkanaście minut i już uzupełnienie strojów gotowe. Teraz tylko cierpliwie czekamy na sobotni bal. Żal wracać do biblioteki, ale pora przygotować Kacperka do roli wodzireja. Do zobaczenia!.

P.S. Nie uwierzycie - biblioteczny skrzat jest nie tylko wielbicielem książek i psot. Okazał się również doskonałym poetą. Tuż po powrocie do biblioteki zniknął w swoim malutkim kąciku, a po pewnym czasie odkryliśmy na ladzie kartkę z takim oto wierszem:.

W karnawale, w karnawale zawsze idziemy na bale. Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale. Można zmienić się w królewnę w królewicza można też, są cyganki, wróżki, żabki, jest i Batman, jest i jeż. Przywdziej strój i na bal spiesz! .

Prawda, że Kacperek ma talent. Gratulujemy i życzymy super zabawy. Czekamy na relację.