A A+ A++

Imprezy dla dzieci

Witamy w bibliotece

2016-09-22

W słoneczne czwartkowe przedpołudnie, 22 września do naszej biblioteki zawitała grupa dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej. Pewnie zadajecie sobie pytanie co spowodowało tę nieoczekiwaną wizytę. Otóż, jak przystało na miłośników książek i poszukiwaczy przygód dzieci postanowiły sprawdzić swoją wiedzę na temat biblioteki i książek. Jakie są różnice pomiędzy biblioteką szkolną a publiczną, na jakich zasadach działa ta druga, jak rozwijała się książka - to tylko niektóre z pytań zadanych przez miłych gości.

Odpowiedzi na niektóre spośród nich były proste. By odpowiedzieć na te nieco trudniejsze potrzebowaliśmy pomocy. A kto jak nie Kacperek jest najlepszym detektywem do spraw bibliotecznych. Kilka minut i już na stoliku znalazły się odpowiednie pozycje książkowe - O książce - encyklopedia dla nastolatków oraz Historia książki: od glinianych tabliczek pop e-booki. Teraz wszystko stało się proste. Dzieciaki bez trudu ustaliły poszczególne etapy rozwoju książki. A więc wszystko rozpoczęło się od niepozornych glinianych tabliczek i liści papirusa. Z biegiem lat techniki ulegały udoskonaleniu i dzisiaj mamy do czynienia z książką zarówno drukowaną, jak i w formie elektronicznej zwanej e-bookiem. To tylko skrót informacji uzyskanych przez naszych milusińskich. Szczegółowe zawarte będą w pracach, jakie wykonają nasi mali miłośnicy książki i przygody.

Niestety czas płynie nieubłaganie - pora wracać na kolejne lekcje. Dzisiejsze spotkanie dzieci nazwały „Biblioteka - tu jest fajnie”, co bardzo nas ucieszyło. Mamy nadzieję, że po raz kolejny odwiedzą naszą placówkę, by miło spędzić czas. A więc do zobaczenia.