Indianie, pióropusze i bizony

2016-08-11

11 sierpnia na indiańskie spotkanie dotarła do nas grupa dzieci i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej Caritas „U Józefa”. Po wymianie informacji na temat pochodzenia, kultury i obyczajów „czerwonoskórych” mieszkańców kontynentu amerykańskiego rozpoczęło się wielkie „quizowanie”. Zagadki, rebusy i inne podchwytliwe łamigłówki zostały szybko rozwiązane. I w ten sposób dotarliśmy do następnego punktu naszego spotkania, którym było wysłuchanie indiańskiej opowieści pt. „Duch kukurydzy”.

Po krótkiej przerwie, potrzebnej na złapanie oddechu, nasi goście przystąpili do tworzenia różnobarwnych pióropuszy. Powstały wspaniałe indiańskie ozdoby, które przystroiły głowy wszystkich uczestników bibliotecznych zabaw. Po wspólnej sesji zdjęciowej nasi goście wzięli udział w „polowaniu na bizony”. Emocji przy tym było co niemiara. Zwycięscy „myśliwi” otrzymali nagrody za celne strzały, a pozostali uczestnicy zabawy - pocieszające drobiazgi.

Pożegnaliśmy się, ale z obietnicą kolejnego spotkania.