Szukam Przyjaciela

2016-06-07

7 czerwca w naszej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z biblioterapii pod hasłem „Szukam Przyjaciela”. Uczestniczyły w nich dzieci z PS nr 42. Przedszkolaki wysłuchały wiersza Agnieszki Frączek pt. Mój przyjaciel i opowiedziały nam o swoich koleżankach i kolegach. Zastanawialiśmy się wspólnie, jakie cechy charakteru powinna mieć ta wyjątkowa osoba, którą można nazwać Przyjacielem i jak postępować, by jej nie stracić. Dzieci obejrzały również teatrzyk na podstawie bajki Boba Hartmana pt. Zarozumiała ropucha. Zrozumiały, że pycha, zarozumialstwo i wyniosłość to cechy, które niszczą relacje międzyludzkie. Następnie przyszedł czas na zabawę. Maluchy wspólnie tworzyły Drzewko Przyjaźni i szukały ukrytych przyjaciół bohaterów literackich. Na koniec dzieci sprawiły nam niespodziankę, wręczając zrobione przez siebie kwiaty i dziękując za współpracę. Było nam bardzo miło. Do zobaczenia po wakacjach!