Gryfikowa Noc Bibliotek

2016-06-04

4 czerwca 2016r. w ramach akcji Noc Bibliotek odbyło się spotkanie pod hasłem „Nocne Granie z Gryfikiem”. Na wieczorne rozgrywki planszowe do naszej biblioteki przybyło aż 30 uczestników. Zarówno na dorosłych jak i na dzieci czekała moc przeróżnych atrakcji. Każdy uczestnik duży i mały mógł spróbować swoich sił w przygotowanych przez ekipę Gryfika grach. Najmłodsi czytelnicy w przerwach pomiędzy planszówkami mogli wziąć udział w zabawach i quizach bibliotecznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się balonikowe zagadki oraz przełajowy bieg o odznakę Mistrza Grania i Czytania. Dla wszystkich naszych gości został przygotowany słodki poczęstunek.

Jak widać biblioteka to instytucja, w której promuje się nie tylko czytelnictwo, to również miejsce spotkań z drugim człowiekiem. Było nam bardzo miło, że zarówno dzieci jak i dorośli chcieli spędzić z nami ten wyjątkowy wieczór.