Przedszkolaki - Czytaki 2

2016-05-09

Pamiętacie grupę przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 22 w Kielcach, która wraz z wężem Kleofasem odwiedziła nas w ubiegłym tygodniu. Otóż w poniedziałkowy poranek, 9 maja w skrzynce pocztowej znaleźliśmy tajemnicza kopertę, a w niej zaproszenie następującej treści:.

Grupa III wraz z Kleofasem ma przyjemności zaprosić 9 maja panią Bibliotekarkę i miłych gości na spotkanie z bajką. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Przedszkola, w Wielkiej Sali Zabaw. Zapraszamy. .

Z owym zaproszeniem i torbą pełną niespodzianek wyruszyliśmy do zaprzyjaźnionego przedszkola. Już w korytarzu słychać było radosne śmiechy i pokrzykiwania. Kacperek, który towarzyszył pani Bibliotekarce nieco się speszył (tak naprawdę nasz skrzat nie przepada za gwarem i dużą liczbą zgromadzonych osób). Odważnie jednak weszliśmy do Wielkiej Sali Zabaw. Tam na kolorowym dywanie zasiadła grupka naszych przyjaciół - przedszkolaków z grupy III. Dzieci z wielką ciekawością spoglądały na zieloną torbę, którą dzielnie dźwigał skrzat. Po krótkim przywitaniu rozpoczęło się wielkie bajanie. Ze wspomnianej torby ochoczo „wyskoczyły” książeczki: Skarbnica ulubionych bajek oraz Tupcio Chrupcio nie chce iść do przedszkola. Pinokio, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Piotruś Pan, Alicja z Krainy Czarów - czyjej opowieści wysłuchać? Trudny wybór! Dzieci postanowiły, iż dzisiaj gościem honorowym zostanie najdzielniejsza dziewczynka w czerwonym kapturku. Bajkę tę zna każde dziecko, ale ta czytana przez panią Bibliotekarkę, Kacperka i węża Kleofasa była jedyna i wyjątkowa.

Gdy tylko ucichły ostatnie słowa bajki Kacperek wraz z Kleofasem udali się na popołudniową filiżankę herbatki z konfiturą z malin. Naszym milusińskim tak bardzo spodobało się wielkie bajanie, iż po kilkuminutowej przerwie rozpoczęło się kolejne czytanie. Tym razem dzieci poznały historię małej myszki o wdzięcznym imieniu Tupcio Chrupcio, która przeżyła wiele przygód, a jedną z nich było spotkanie z przedszkolem. A jak to było i jak owa przygoda się zakończyła, o tym przeczytacie w książeczce Tupcio Chrupcio nie chce iść do przedszkola.

Słuchanie zmęczyło nieco naszych miłych gospodarzy, którzy po obiadku zasnęli śniąc o spotkaniu z Czerwonym Kapturkiem lub Tupciem. Kolorowych snów! Do zobaczenia!.