Dobra zabawa? To w bibliotece!

2016-05-04

Na majowy spacer do naszej filii wybrali się uczniowie klasy III „b” z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach. Dzieci zwiedziły zakamarki biblioteki, poznając jej zbiory i ofertę. Bibliotekarz musiał zmierzyć się z pytaniami o najpoczytniejsze książki, sposoby ich wyszukiwania, o gry w bibliotece, o zasady korzystania… Następnie zorganizowaliśmy turniej, związany z wynalazkami. Łapacz Pomysłów wskazywał kategorię, z jakiej uczestnik otrzymywał zadanie. Rywalizacja między Czerwoną Dziewiątką a Super! Zielonymi była zacięta. Jeden z graczy tak się przyłożył do kręcenia Łapaczem, że… aż go przewrócił! Wiele frajdy sprawiło dzieciom pokazywanie kalamburów, ale największe emocje wzbudziło łowienie spod stolika przedmiotów, których nazwę i przeznaczenie należało odgadnąć. Sitko do mopa czy kaganiec na bernardyna? Kabel od telefonu stacjonarnego czy ładowarka do smartfona? Ciśnieniomierz czy „to takie coś”? Świetnie się bawiąc, dzieciaki wykazały się wiedzą i pomysłowością, a wizyta w bibliotece tak im się spodobała, że wcale nie chcieli opuszczać naszych progów. Zapraszamy ponownie!